סיכום שבוע - 26-30.1.14

פורסם: 1 בפבר׳ 2014, 11:10 על ידי: Uri Elasar   [ עודכן 1 בפבר׳ 2014, 19:25 ]
שבוע של איזוני מערכת עבר עלינו - הגרלות, שינויים ומעברים... אין ספק שרעיון הבחירה מעסיק אותנו בשבוע שכזה כשאנו מוצאים למידה חשובה גם במקום שאין לי לכאורה בחירה (שיעורי חשבון למשל...) וגם במקרה שיצאתי בהגרלה ונסגרת לי האופציה שכל כך רציתי אבל נפתחות לי אפשרויות אחרות שאולי לא חשבתי עליהן. הילדים עוברים את השבוע הזה (מי יותר ומי פחות) באופן קל יחסית ובלי הרבה משברים.
בשבוע הבא כבר המערכת תהיה יציבה יותר ונוכל להמשיך בסדר יום רגיל וקבוע (יחסית).
השבוע גם יצאו נציגינו בקהילת בתי הספר הדמוקרטיים לערד! ביקור בבית הספר הדמוקרטי שם ופרלמנט ארצי. שלושה נציגים מתוך הארבעה יצאו עם שני מורים מלווים והרשמים הראשוניים היו של חוויה מיוחדת ומלמדת... מחכים לרשמים באופן מפורט יותר.
השבוע באסיפה התרחש דיון בנושא קליטת תלמידים ועלו השאלות כיצד אנו קולטים ואיך כדאי לקלוט... הוחלט על הקמת וועדת קליטה.
הטיול הפעם (חובה) היה ארוך יותר והגיע עד גבעת עודד - פינת חמד בין נהלל לרמת דויד. הילדים הלכו הרבה, עשו תחרויות ובעיקר נהנו מיום הליכה שמשי ונעים. כל הכבוד שוב לוועדה שמארגנת את הטיולים להפליא.
ביום שני נערך ערב "צעדים לתיכון" הערב היה מרגש, הגיעו כל הילדים עם הוריהם וההתרגשות הורגשה באוויר המרחב שסודר להפליא. האוכל היה טעים וגם הערב עצמו שבו הביו ההורים את הפרוייקט וגם לקחו חלק בהבנת התהליך לבנייתו. הפרוייקט ילווה אותנו במהלך המחצית השנייה ומדי פעם תזכו לראות תמונות ולשמוע חוויות.
ההרשמה הראשונית הסתיימה ואנו עדים לילדים רבים מאד שמעוניינים להתחיל בהליך הקליטה. משמח ומרגש שיש כזאת הענות וביקוש לבית ספרנו שקיים שנה שלישית בלבד...
לסיום,
בשבוע החולף הלכו לעולמם שני אנשים שחרטו על דגלם את החופש, חירות וכבוד האדם. שולמית אלוני (ח"כ ושרה) ופיט סיגר (זמר פולק אמריקאי ופעיל זכויות אדם). האנשים המיוחדים האלה היו אנשים שלא "עשו לביתם", הם שייכים לסוג אנשים מיוחד שהאדם כאדם עמד בראש מעייניהם ובאופן האותנטי ביותר לא התייחסו לצבע עורו למינו או לדתו. 
פיט סיגר נחשב לאחד האנשים המשפיעים ביותר במאה הקודמת. הוא החייה והפך את המוסיקה העממית האמריקאית לפופולרית ובעיקר משפיעה. שיריו שליוו את צעדות השחורים למען זכויות והושרו בכל הפסטיבלים על ידיו ועל ידי זמרים שהפכו את שיריו למפורסמים ונישאים בידי קול (ג'ון באאז, בוב דילן, פיטר פול ומרי ועוד...) שירו המפורסם we shall overcom הושר בכנס ההמונים בוושינגטון, אותו כנס בו אמר מרטין לותר קינג "יש לי חלום"...
והפך (כך טוענים לפחות) לאחד השירים המשפיעים ביותר במאבק למען זכויות השחורים.
אדם פשוט שהמציא בנג'ו מיוחד, שניגן ושר בכל פסטיבל אפשרי, שנסע בכל העולם ואסף שירי עם מכל מדינה ועם נידחים, שעד ימיו האחרונים עוד השתתף במופעי צדקה. 
הנה שירו הידוע בתרגום של דרורה חבקין:

פטיש לו היה לי 
פיט סיגר 
תרגום: דרורה חבקין

פטיש לו היה לי, לעמול בו כל הבוקר

לעמול בו כל הערב, בארץ כולה.

להכות סכנה בו, בפטיש להתריע

ולומר אהבת אחים ושלום עולם בינינו

אההה... על הארץ כולה

 

לו אך פעמון לי לצלצל בו כל הבוקר

לצלצל בו כל הערב בארץ כולה

צילצול סכנה בו, פעמון שמתריע

לאמור אהבת אחים ושלום עולם בינינו

אההה... על הארץ כולה

 

שיר לו היה לי, לשיר אותו בבוקר

לשיר אותו בערב, בארץ כולה.

לשיר סכנה  הו, בשיר להתריע

לשיר אהבת אחים ושלום עולם בינינו

אההה.. על הארץ כולה

 

פטיש הנה יש לי, פעמון יש

וישנו גם השיר לשיר בארץ כולה

זה פטיש הצדק, זה פעמון החופש

זהו שיר אהבת אחים ושלום עולם בינינו

אההה... על הארץ כולה

 

זה פטיש הצדק, זה פעמון החופש

זהו שיר אהבת אחים ושלום עולם בינינו

אההה... על הארץ כולה

שבוע טוב!

Comments