נשים יקרות ואנשים יקרים,

פורסם: 5 בדצמ׳ 2015, 12:19 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 16 בינו׳ 2016, 12:14 ]
אנשים יקרים ונשים יקרות,
אנחנו עומדים בפתחו של השבוע האחרון למחצית זאת כשביום חמישי - חלוקת תעודות!
בשבוע שלאחר מכן תתקיים המערכת הישנה כששבוע לאחר מכן נתחיל את המערכת החדשה... מידע על שיעורים חדשים ישנים ושינויים ישלח כשבמחצית זאת אנו מזכירים לכם שהמערכת נקבעת על  ידי החונך והילד ונשלחת אליכם בדיבור שאינו כולל מפגש כמו בתחילת השנה.

טורניר כדורגל - אמנם כבר עבר... אבל יש לנו חוב ישן: תודות גדולות שנאמרו בעל פה (אבל לא כאן) לאיילי וגיא על הארגון, האימונים, הנסיעות וכמובן ליווי הילדים! תודה ענקית מקרב לב!

זרעים של מסטיק - אז אמנם זה נראה רחוק... אבל מופע זרעים של מסטיק הועלה ביום חמישי שעבר שעבר על הבמה!! תודות ענקיות ומתרגשות לדליה ויעל שהובילו מחצית שלמה את הקבוצה, ניווטו, ביימו, נגנו, כיאגרפו, ניצחו ועבדו קשה יחד עם הילדים להעלאת המופע שהיה מקסים, נפלא ומרגש!! גם בכמ"ש וגם אחר הצהריים... תודות גדולות גם לילדי צוות הגברה שהגיעו ועבדו (רעות, ינון, אופיר ואילון - חבר של ינון שבכלל לומד בעין חרוד...). למשפחת מינצר - טלי והעוזר לה אורי (גם בעלה) שעשו תפאורה לעילא ולעילא!! ולגל הראל (אבא של עמית) שעזר עם ציוד מהפנימיה  -תודה!

ביקור וועדת סביבה ונספחים בהרדוף - וועדת סביבה ביקרה ביום רביעי שעבר שעבר בהרדוף לסיור מיוחד שכלל חקלאות, קיימות ואנשים מיוחדים. הילדים חוו חוויות לימודיות מרתקות... תודה למועצה על המימון ולסהר על הארגון והליווי! שיחות הורים - ביום ג' נפגשנו כולנו (רובנו) לשיחות הורים אישיות. מקווים שהפקתם את המירב מהמפגשים. אנחנו התכוננו, התרגשנו, ויצאנו מאד מרוצים מהמפגשים הכל כך חשובים האלה שעוזרים לכולנו ומהותיים בליווי הילדים! 

בוקר מתנדבים - ביום רביעי בבוקר הגיעו כשני שליש מממתנדבי בית הספר לבוקר מיוחד שארגנו עבורם. ארוחת בוקר טעימה, הרצאת אורח על משוב וברכות מרגשות של תלמידים... היה בוקר קסום ומרגש. לשמוע את המתנדבים מספרים על מה הם מלמדים, כיצד הם נתרמים ובסוף לשמוע את הצד השני של התלמידים מודים להם על תרומתם זאת... אין מילים!! כל כך לא מובן מאליו וממלא את הלב לראות ערכים הלכה למעשה. אז גם כאן, המון תודה לכם על מאמציכם, תרומתכם ואהבתכם הגדולה - מקווים שאתם מקבלים חזרה את תחושות ההודיה הכנות שלנו.
תודה גדולה גם להורים והילדים שהכינו את ארוחת הבוקר!

כנס מקהלות - השנה המקהלה הולכת להופיע בשני אירועים שונים: של תל"י (כבר פעם שלישית) וכנס מקהלות נוסף שאליו הצטרפנו עם היותנו רשמיים - של המועצה. השבוע ביום חמישי יצאה המקהלה למפגש ראשון ביחד עם כל מקהלות בתי הספר. 


ומה יקרה השבוע?!

ובכן...
  • הביצה שלא התפוצצה - כולכם חיכיתם נכון? אז אירוע סיום המחצית המסורתי מגיע ומי שרוצה להשתתף מוזמן (ילדים) ואם אתם רוצים לבוא לראות אתם גם מוזמנים... אז ביום חמישי יתרחש האירוע והנה הפרטים: הפעילות של הביצה תתחיל ב 10:45. יהיו שתי "תחרויות" שונות. קליעה למטרה והביצה שעפה רחוק. הכללים אותם כללים לשתי התחרויות - אסור לקנות חומרים. יש להשתמש בחומרים בשימוש חוזר. - כל ילד אחראי על ניקיון אישי בפינת המיון שתהיה באחריות אלה רוטבליט וועדת סביבה. - אסור להשליך את הביצה ללא כיסוי. ומי שעוד לא מכיר, המטרה היא שהביצה או תגיע למטרה (מגובה של קומה שניה) או תעוף כמה שיותר רחוק מבלי להישבר... מוזמנים בהחלט! אחר כך כמ"ש חגיגי לסיום המחצית!
  • הרשמה פנימית - ביום שישי הסתיימה ההרשמה הפנימית:  לאחים של תלמידים קיימים ולמי שלא מעוניין להמשיך איתנו לשנה הבאה... לילדי כיתות א'- ו'.
  • יום וועדות ארצי - וועדת קליטה, אסיפה ואירועים יגיעו לאוניברסיטת תל אביב ליום עיון ולימוד בנושא הוועדות. יום שכל שנה מבטיח ומקיים ומייצר למידה משמעותית של כלל הוועדות בבתי הספר הדמוקרטיים. הפעם יצאו רק נציגים (מפאת הגבלת מקום).
ולסיום,
נקודת המבט היא כנראה נקודה חשובה... שינוי קל בנקודת מבט מביא אותנו למסקנות שונות אודות המציאות אותה אנחנו חווים. נקודת המבט קשורה למגוון הפילטרים שקיימים בנו, לזמן ולזכרון ובעצם לא ניתן לומר בברור היכן היא אותה נק' מבט נכונה עבורינו או כמה נקודות מבט עלינו לאסוף על מנת לראות את התמונה הנכונה...
אז הנה אנחנו מגיעים לנק' המבט של המחצית ומנסים לאסוף שלל תובנות ולצייר סיפור מסע של מחצית אחת. סיפור הנשען על מגוון רחב של אנשים, על היסטוריה, הכרות ועוד פרמטרים רבים שאמורים לסייע לנו ביצירת סיפור אמין וטוב שישרת אותנו בהבנה ברורה יותר של הצרכים ותעזור לנו לסלול ביחד עם הילדים את הדרך היותר מתאימה להם בבית הספר ובכלל.
אבל מה אם אין באפשרותנו לעשות זאת? מה אם המציאות כפי שאנחנו רואים אותה היא אשליה כל כך רחבה שאין באפשרותנו לקלף את שכבת האשליות המתוקות ולראות למציאות את הלבן בעיניים?
מחשבה מעט מבהילה ובעיקר... אין הרבה מה לעשות איתה, לא? ובכל זאת, כולנו רוצים לראות את השמש  אמתית ולא רק את הצללים המשקפים את האור המלאכותי. אז הערכות מקומם הוא יחסי אבל משמעותי אם הם מתחברות למהות פנימית אצל הילד. בגלל זה אנחנו מקריאים להם את המכתבים ושומעים את תגובתם. בגלל זה אנחנו יושבים ומציירים איתם ומדברים איתם אודות הקורה אותם בבית הספר ובכל שעה ושעה... כשהדברים המשותפים אותם אנחנו רואים צצים והם נוגעים בחוויה האותנטית של הילדה או הילד אז הם מייצרים את אותה חוויה משמעותית של למידה, של תובנה אודותם.
אז הנה סרטון קצר ויפיפה של Robert Löbel שמספר על נקודת מבט, על קשיים יומיים, על סיזיפיות, על יכולת לשנות ואי יכולת לשנות... ואולי עוד דברים שכשתראו יתחברו למהות הפנימית שלכם
הסרטון נקרא - wind
שבוע נפלא לכולנו!
Comments