לקראת שבוע 13/5/17

פורסם: 17 במאי 2017, 8:40 על ידי: יעל תלם
נשים יקרים ונשים יקרות,
עברו שבועיים ואנחנו מסיימים שבועות של זיכרון וחג והשבוע נקנח בל"ג בעומר מאוחר שיום החופש שלו כמעט עורר מהומה פוליטית... אבל רק כמעט... 

מעגל שיח ( עץ דמוקרטי) - אז המעגלים כבר היו לפני ימים רבים אבל השבוע סיימנו לאסוף ולכתוב את הפרוטוקולים מהמעגלים השונים  (תודה גדולה לשיר שהתנדבה לעשות זאת!) מוזמנים לקרוא (הקובץ מצורף), להגיב ולהציע. אנחנו נקיים דיון בעקבות המעגלים ונשתף את המסקנות שאנו מיישמים לצד הצעות שלנו להמשך.צעדים להתבגרות - צעדים נסעו לטיול לירושלים ולצד שוק מחנה ומוזיאון ישראל גם בקרו לראשונה (מבחינת פרוייקט צעדים) בכנסת. לביקור קדמה כמובן הכנה שגם כללה מפגש עם שר לשעבר ששוחח עם הילדים... אבל הדבר האמיתי היה מפגש עם :

אבל הילדים שלנו הוכיחו שדמוקרטיה זה אצלם בדם וקיימו דיונים מעניינים וחשובים... הנה דוגמא של איתי אבידוב שמציע הצעה לכנסת: https://goo.gl/photos/mGYtdBsRCh2nPnBy6
מי שרוצה לקרוא את הסיכום המלא של הטיול יכול לקרוא בקובץ המצורף. תודה גדולה מקרב לב לשיר ואיילי שכרגיל נוכחים, מתווכים והופכים את הטיול לחוויה משמעותית. והפעם גם לגלי שהצטרפה ללוות!!

ל"ג בעומר קהילתי - ביום חמישי האחרון התכנסנו (מי בחר) למפגש השנתי של ל"ג בעומר שהפך מסורת לפעילות פתוחה, פעילות מרחבית  וכמובן מדורה ושירה בציבור. ראשית תודה לכל מי שעזר, ארגן והיה שותף!!
האירוע הנחמד הזה שנדמה שכל מי שהגיע היה שותף לתחושה הנעימה והזורמת, הוא אירוע חשוב (לאו דווקא בגלל ל"ג בעומר שאולי אפשר לחשוב על תאריכים ומועדים ותר מתאימים לכינוס שכזה) בעיקר בגלל האפשרות להיפגש, להכיר ולהיות ביחד בלי לחץ ובאופן לא פורמאלי (יום הבריכה ואירוע סיום בית הספר שונים במהותם) ועם זאת לא ניתן שלא להתייחס לעובדה שאירוע שמוגד קהילתי הפך לאט לאט לאירוע שבית הספר דוחף ומפיק... למעט גלית גליל שהתגייסה לקחת חלק בהפקת האירוע ואכן עשתה זאת, האירוע נוהל והופק על ידי הצוות. אין זאת האשמה או תלונה אלא שיקוף שאולי קשור גם לשיח שהיה בעץ הדמוקרטי על קהילה... מה זאת קהילה? מה אנחנו רוצים מקהילה?
אז תודה לצוות שארגן, תודה גדולה מאד לכל מי שהגיע ולהורים שהתנדבו ועזרו בהכנות, בביצוע ובפירוק!
אין תמונות.... אז למי שיש מןזמן להיכנס לאלבום המשותף ולהוסיף: תמונות השבוע ואפשר גם כמובן להנות מתצונות וסרטים מהשבועיים האחרונים.

מרוץ שדה מרחב בוגר - כפרומו למרוץ שדה הבית ספרי הפיק רועי אלסר במסגרת יום ד' הגדול, מרוץ שדה למרחב בוגר. המרוץ נערך בחום סביר והנה תמונה שהצלחנו להשיג שך שני מתחרים מאושרים ומזיעים:הודעות

  • מרוץ שדה - רוץ השדה הבית ספרי יצא מחר!! בבוקר יצאו מי שרוצים לרוץ ולעודד לשדה בכניסה לנהלל נערוך את המרוץ המסורתי  שיכלול מספר מקצים... מוזמנים כמובן לבוא לעודד ולרוץ!!  חשוב להזכיר שילד או ילדה ללא אישור הורים חתום לא יוכלו לרוץ!
  • יום' רביעי הגדול ערב תוצרים - ביום רביעי בשעה 20:00 יתכנסו ילדי כיתה ט' להציג את התוצרים שלהם מתקופת יום רביעי הגדול האחרונה. מוזמן מי שרוצה להגיע לראות ולשמוע את  הילדים מציגים!
  • חופשת ל"ג בעומר - כאמור אין שינוי מאז השינוי האחרון והיא תחול ביום שני...
  • בדיקת עיניים לילדי כיתה ח' - תערך ביום שלישי.
  • מיצ"ב מדעים - המיצב האחרון לשנה זו ייערך רק לילדי כיתה ח' ביום חמישי בשעה 10:00 כבר אמרנו הכל על המיצ"ב ודעתנו עליו.
  • סיור ילדי כיתות ה'- י' לשנה הבאה ייערך ביום חמישי.
  • בית הספר של החופש הגדול - השנה המועצה שוב הצטרפה למיזם וילדי א-ג יוכלו להצטרף לקייטנה של בית הספר. עוד לא נסגר מיהם אנשי הצוות שיעבירו את הקייטנה אבל ידוע שהיא תערך כמו בשנה שעברה בבית הספר אם ירשמו מספיק ילדים. מצורף מכתב מהמועצה בנושא. שימו לב שההרשמה היא במועצה ועד ה 28.5.
  • היעדרות של נירית - ביום חמישי נירית תעדר לרגל השתלמות, אנו נשתדל ככל הניתן לספר את המענה אבל היו סבלניים... עמכם הסליחה.

ולסיום, 
היום נביא לכם (תודה לנורית גזית על כך שיידעה אותנו... ) הזמנה למצעד מיוחד שיערך בירושלים ביום ירושלים, מצעד הדגלים לסובלנות (ניתן לקרוא פרטים בקובץ במצורף) והנה כמה מילים של אחת המארגנות:

שלום חברים

 

כקואליציה שנאבקת לחזק את הדמוקרטיה בישראל, אנו נפגשים עם מקבלי ההחלטות, כותבים ניירות עמדה, מגייסים לובי, מפעילים תקשורת, מגייסים דעת קהל, מגישים בג"צים ומה לא. 

 

משרד החינוך מתעלם מדרישותינו לבנות תכנית לאומית בחינוך לדמוקרטיה ולתקצב אותה. מתעלם מהמלצות דוח מבקר המדינה, ועדת החינוך של הכנסת וועדת ביקורת המדינה.

הגיע הזמן לצעוד ולשקף את הדרישה עם נראות ציבורית רחבה.

 

מצרפת את הקריאה להצטרפות למצעד הדגלים לסובלנות שנקיים ביום ירושלים 23.5.17. מבקשת שתפעלו כדי לגייס את כוחותיכם וביחד נרים אירוע מרשים שיתוקשר באופן נרחב ויהווה מנוף נוסף מול משרד החינוך, לקראת פגישה מתוכננת עם המנכ"ל (בימים אלה מתאמים מועד ואעדכן).

 

היום נצא גם עם הקמפיין התקשורתי, שקורא לציבור לכתוב ישירות למנכ"ל המשרד. 

אעביר אליכם כדי שתפיצו.

 

יום טוב

ריקי


זה אינו ארגון פוליטי ויש כאן קריאה שקשורה לעובדה שהעולם מסביב אולי שוכח את החשיבות שסובלנות, קבלת האחר ועוד סיסמאות שהפכו בשנים האחרונות לנבובות... הנה הזדמנות לקחת חלק בפעילות להעלאת המודעות החברתית. אנחנו כבית ספר דמוקרטי רואים חשיבות גדולה לעודד ולהעלות את המודעות לכל מה שיעזור לנו להיות חברה יותר מקבלת, הומאנית ופלורליסטית...

והנה לסיום סרטון (מעט קיצ'י) חביב על ערכים...הסרטון מאפשר לנו אולי לרגע להיות אופטימיים!!

שבוע נפלא לכולנו!
Comments