7-11.9.2014

פורסם: 13 בספט׳ 2014, 11:40 על ידי: Uri Elasar
אנשים יקרים ונשים יקרות,
הנה אנחנו בסוף שבוע טעימות, אחרי קביעת מערכת וסיימנו לראשונה שבוע מלא בשנת הלימודים הזאת.
אני מניח שחלקכם מאד מבולבלים וחלקכם כבר לא... חלקכם לא מבינים מה ממש קורה וחלקכם אולי...
תחילת שנה וכולנו מרגישים שיש משהו יציב בבית הספר שאפשר קליטה טובה מאד של התלמידים ושל ההורים, כמו גם את המורות החדשות ואת נירית.
עם זאת אנו מרגישים שלמרות שהגדילה לא שנתה את מהות בית הספר מבחינה ארגונית, היא אכן הפכה אותו לבית ספר גדול, לבית ספר שמבקש ודורש מרחב פיזי שונה, התארגנות תקשורתית שונה וגם כזאת המאפשרת לנו לראשונה לעסוק בשאלות שאינן קיומיות (שיעורי בחירה - כמה ומדוע, וועדות מונהגות תלמידים וכו'... מקומות בהם שלוש השנים הראשונות היו כאלה שהשאירו כל מני עניינים בצד וכעת ניתן לעסוק בהם ובראש ובראשונה העסק הזה המכינה "קהילת בית הספר" או יותר נכון: ההורה בבית הספר הדמוקרטי - מה תפקידו? מידת מעורבותו? אחריותו?  במשך שלוש שנים מנסה להרים ראש "המועצה המשותפת", אותו גוף המורכב מהורים, אנשי צוות, חברי עמותה ואנשי ציבור בלתי תלויים ואמור לבנות ולהגדיר ביחד את השאלות האלה בין היתר.
כמו שקורה תחילת שנה עבור הילדים החדשים כך גם עבור ההורים, זרם המידע זורם ולא תמיד ניתן לקלוט ולהבין הכל... אנו מבינים ונשתדל לענות ולעזור לכל פניה.
לפני שנפנה להודעות, כמה תודות:
1. לשוקי ליבוביץ', הורה לאיתמר תלמיד חדש בבית ספר. המון תודה על העבודה, השגת התרומות וההשקעה הרבה בהקמת חדר מחשבים ראוי. כמו שנאמר בסרט הידוע - זוהי תחילתה של ידידות מופלאה... 
2. נדב חן שהחל להתנדב אצלנו השנה כאבא של אורי שהצטרף השנה. ביום רביעי בשמן טיול הרשות התמלא בית הספר בריחות מופלאים של עוגות (שטעמן היה לא פחות טוב מריחן) שנאפו על ידי ילדים שהשתתפו בסדנאת אפיה שהובלה והונחתה על ידי נדב. המון תודה! הילדים יוכלו להירשם אחת לשבועיים לסדנא.
3. ההורים שעזרו והרכיבו את הדשא הסינטטי - אמנם הודנו לכם מיד אבל אחרי שבוע של שהיה על הדשא ותחושת קמפוס אוניברסיטאי\בלומפילד\קיבוץ ועוד... אין ספק שהתודה גדלה ומתעצמת ונדמה שהיא לא רק מהצוות אלא מכלל ילדי בית הספר. תודה!
4. תודה כללית לכלל המתנדבים הותיקים והחדשים שהצטרפו למערכת שלנו ומעשירים את בית הספר מבחינה לימודית וערכית! שתהיה לכם שנה נפלאה.
5. תודה גם לכל מי שמקפיד ולא חונה באזור הורדת והעלאת הנוסעים. מקווים שכך זה ישמר.

השבוע התארחו בבית הספר (ביום חמישי) תלמידי מגמת מנהיגות מויצ"ו נהלל. זהו תחילתו של שיתוף פעולה שאנו מקווים שילך ויתעצם עם התיכון השכן. הנערים והנערות היו מוקסמים וגם נלהבים מרעיון החינוך הדמוקרטי וחלקם כבר התנדב ללמד, לעשות מחקר (כחלק מהלימודים) ובעיקר נראה מתעניין ונלהב ללמוד... \
ביום שני ערכנו תרגיל ירידה למקלטים. התרגיל היה מוצלח מאד ועמדנו ביעדיו. הילדים עשו אותו ללא כל בעיות ולא נצפו חרדות או פחדים מיוחדים.

כמה עדכונים והודעות:
1. רוב ילדי בית הספר עדיין ללא הצהרת בריאות!! אנו מבקשים מההורים שלא שלחו השנה את הצהרת הבריאות (אנו מחוייבים למלאה כל שנה) למלא את ההצהרה המצורפת ולשלוח חתומה במייל או עם הילד\ה. נא לעשות זאת בהקדם האפשרי ולא יאוחר מיום רביעי הקרוב (17.9).
2. השבוע יחל תהליך בחירת החונך בבית הספר. בתחילת השבוע נעסוק בנושא בשחריות ונסביר את הרעיון וכמובן את תהליך הבחירה. אחרי שבאמצע השבוע יביעו התלמידים את בחירתם אנחנו נעסוק במיון והשיבוץ ונודיע על בחירת החונך לפני היציאה לחופשת סוכות. אנו מודעים שלעיתים לכם ההורים יש רצונות ובקשות ועם זאת הרעיון העיקרי שעומד מאחורי בחירת חונך הוא שלילד\ה יהיה חיבור טוב ואותנטי עם איש או אשת הצוות. ולכן נערך התהליך כולו במסגרת בית הספר.
3. אירוע פתיחת השנה של קהילת בתי הספר הדמוקרטיים בפתח והנה הפרטים:
הנה הוא מגיע שוב -
אירוע פתיחת השנה של "קהילת בתי הספר הדמוקרטים"!!!!
והפעם אותה המסורת במקום חדש, בגלל החלטת פרלמנט ארצי -
להפסיק את העבודה עם הנהלת הלונה פארק בשל התנהלות לא הוגנת שתועדה בעבר כלפי אוכלוסיות שונות.
אז עוברים ל - 
"פארק השעשועים נחשונית"!!!!
יום ה', ה-2.10, בין 15:00 ל-22:00.
עלות כרטיס 45 ש"ח.
פרטים בהזמנה המצורפת
להתראות ושנה שמחה לכולנו
רשף וצוות הניהול של "קהילת בתי הספר הדמוקרטים"
את הכרטיסים ניתן יהיה לקנות במזכירות.
4. ילדי שיעור "זמן יזמות" מוזמנים להיכנס ללינק הזה: https://sites.google.com/site/yazamutime/ ולמלא את שיעורי הבית...
5. עדכון בנושא הפיכתנו לממלכתיים: המהלך מעט איטי כרגע אבל ניתנה הצהרה בישיבה פורמאלית שבנובמבר יחתם הסכם עם המועצה. ההסכם צריך להיות גם מקובל על ידי משרד החינוך כמובן. הדרך נראית סלולה לכיוון רק עוד לא ברור אם זה יקרה השנה או רק בתחילת השנה הבאה.
6. אתם מוזמנים להיכנס לאתר בית הספר ולהתעדכן בסיכומים המרחביים.

קצת רוח לסיום...
הנה משהו קצר על מחמאות וחיזוקים...

ועוד משהו בנושא שבירת פרדיגמות בעולם העסקי דווקא...
Comments