23.10.2015

פורסם: 30 באוק׳ 2015, 13:48 על ידי: Lee Van Spier
אנשים יקרים ונשים יקרות,
שבוע שלם שני ואנחנו ממש מרגישים שיגרה... :)
עם זאת כבר כמעט שבוע אנחנו חסרים את נירית שהייתה חולה כשבימים האחרונים נמצאת לצד בעלה גל שעבר אירוע בריאותי. אנחנו מאחלים מכאן בשם כולנו החלמה מהירה וטובה לגל  וחיבוק גדול ואוהב לנירית.

יום למידה ואסיפת מרחב - שמחנו והתרגשנו לראות אתכם (הגיעו כ60% מסך תאי האב\אם) מגיעים, משתתפים, לומדים ומכירים האחד את השני ובעיקר אותנו ואת מה שקורה ורוחש כאן.
הימים האלה כל כך חשובים להבנת בית הספר ולהעמקה בהוויתו המתפתחת והמבוססת. גם הורים ותיקים ממשיכים ללמוד ולהבין את הקיים והמבוסס ובטח את ההתחדשות המתמדת שאנו חווים.
לא פחות חשובה ההכרות עם אנשי הצוות ובדגש על אחראי המרחב. לראות את הפנים, לשמוע ולהכיר עוד יותר את מי שמלווים את ילדיכם יום יום. הנדבך השלישי (אך לא השלישי בחשיבותו) הוא האפשרות להכיר אחד את השניה, לראות מי האבא של החבר או החברה ובכלל מי היא אותה קהילת בית הספר העלומה... המפגש בין שלושת המהויות מייצר יום למידה משמעותי מאין כמוהו כשהציפיה היא ל100%... כן, 40% יקרים - הייתם חסרים מאד ואנו בטוחים שנראה את כולם ביום למידה הבא שיתרחש (למי שלא פתח את היומן באתר) ב 6.4.2016

האולימפיאדה המדעית ע"ש אילן רמון בנושא "חקר החלל והיקום" - כן, כן... שמעתם נכון, יש דבר כזה ואנחנו משתתפים בו! אז הנה ההסבר של לי שיזם ומוביל את הקב' שלנו:
היום התחיל השלב הראשון באולימפיאדה המדעית ע"ש אילן רמון בנושא "חקר החלל והיקום". 
בשעה 8:00 פורסם באתר  http://motnet.proj.ac.il/motnetc4 השאלון המקוון.
לקראת השאלון נפגשנו פעמיים והילדים החליטו להתכונן ולחלק נושאים ביניהם (מיותר, אבל למה לעצור אותם מללמוד בבית וללמוד על בשרם שזה מיותר) השאלון היה פתוח לחלוטין ולכן פתחנו חמ"ל שכלל טלפונים, ווטסאפ לחברי משפחה, מחשבים ולפטופים אישיים, פינת כיבוד בכניסה ואפילו ביקור של 3 שעות של תמיר שרקז, אבא של רעות.
שיטת העבודה שנבחרה על ידי הילדים הייתה עבודה בזוגות ויחידים על אותן שאלות לפי הסדר, כאשר יש שתי תשובות זהות מצוותים שונים - ממשיכים הלאה.
מהר מאוד היחידים הפכו לזוגות (אופיר ורעות, עילי וטליה, יובל הדס ונטע מינצר, גלעד ואוריה, ים ואלון וכו').
התחושה הייתה מדהימה, תחושה של משימתיות, שיתוף פעולה, שאיפה למצוינות ורצון להצליח. ילדים שעבדו על תשובות רשמו את שמם על הלוח ואת הפתרונות שלחו לי במייל. הדיונים האין סופיים על תשובות מסוימות כולל הנכונות של טליה לעמוד מול תמיר על שאלה היו מפתיעים. 
פתאום הבנתי שמה שחשבתי שיקח עוד יום אחד שלם הולך להיגמר עד 11:00 ואפילו שיחררנו את חדר מחשבים לזמן שלנו.
סהר עזרה לנו עם קשרים רבים, ועריכה של התשובות שנשאר לה לעשות בבית הלילה. בתקווה שהשאלה שדורשת תיקון תתוקן עד מחר, נעשה טקס הגשת השאלון על הבוקר!
גם אם לא נהיה בין 30 הראשונים, היה שווה!!!

אכן תענוג לשמוע!!! ותודה גדולה מאד לתמיר שרקז (אבא של רעות) שהגיע ותרם מזמנו ומרצו וכמובן מידיעותיו ומיומנויותיו.

Comments