16-20.2.14

פורסם: 22 בפבר׳ 2014, 7:58 על ידי: Uri Elasar   [ עודכן 22 בפבר׳ 2014, 10:54 ]
כמה דברים מיוחדים קרו השבוע...
ראשית, ביום רביעי אירחנו ביקור ראשון של הורים המעוניינים לרשום את ילדיהם לשנה הבאה לסיור בבית הספר בזמן פעילות. את הסיור הובילו כמה מילדי מרחב צעירים שהתחלקו לזוגות ובאופן עצמאי הובילו את ההורים (שחולקו לקבוצות) ברחבי בית הספר לסיור שכלל הסברים ומתן תשובות לשאלות. לאחר מכן התכנסו כל ההורים בכיתה כתומה והילדים שערכו את הסיור נכחו גם הם. ההורים שאלו שאלות והילדים ענו בצורה יפה, עמוקה ובעיקר אמתית מאד... כשנפרדנו ההורים מחאו לכבודם כפיים במחווה ספונטנית ומרגשת. אכן היה יפה לראות ילדים בכיתות ג' ד' עומדים מול הורים, מדריכים אותם, עונים לשאלות ובעיקר מרגישים מאד בטוח לענות, לדבר ומפגינים תחושת בטחון עצמי ראויה להערכה.
מרחב בוגר ביום רביעי ערך טיול ארוך מהרגיל והלך דרך השדות כמעט עד כפר יהושוע - לגבעת השועלים. היה מסע חם ומעייף אך כמו שנהוג לומר "חזרנו עייפים אך מרוצים. היופי בטיול זה היה לראות איך כולם נרשמו אליו למרות שזהו טיול רשות! מה שמראה שישנה חשיבות גדולה בהתאמה והאתגור הגילאי.
החממות השבוע הגיעו לסיום הקמה באופן סופי! הניילון הוצמד לקונסטרוקציה והוכנסו שתילי תות שדה!! כל הכבוד לילדים וכמובן לארז שעסקו בהקמה.
השבוע גם ביקר אותנו גן הילדים של נהלל (חובה) והביקור  (שכבר הפך למסורת שנתית) היה מרגש עבור הניצנים וגם עבור ילדי הגן. יפה ומרגש לראות גן שרואה חשיבות בהכרות עם בית הספר שלנו למרות שרוב ילדיו ילך לבתי ספר אחרים... כל הכבוד למערכת החינוך של נהלל!
השבוע הבא הולך להיות שבוע עמוס באירועים: ביום שני ייערך תרגיל התגוננות ארצי וגם בבית הספר שלנו ייערך התרגיל. בזמן ההפסקה הממלכתית (10:00) תהיה אזעקה וכולנו נרד למקלטים. אחרי שהיה קלה נמשיך את היום... ליום הקולנוע שלנו!!! אחרי שהשבוע התקיימו צילומים בכל זמן ומקום אפשריים... נוכל גם לראות את התוצאות וגם ליהנות מסדנאות מגוונות בנושא קולנוע והכל פרי ידי הוועדה - היא וועדת אירועים.
ביום שלישי יהיו חיסונים לילדי ניצנים ובעיקר טורניר כדורסל בו ישתתפו נבחרת הבנות שלנו.
וביום רביעי נחזור לשגרה עם ביקור נוסף של הורים לקראת שנה הבאה...
ולסיום,
פרשת השבוע היא פרשת ויקהל. משה אוסף את כל בני ישראל ומתחיל בתהליך בניית המשכן. היופי בכל התהליך שמדובר על תהליך שכולו התנדבות ומיצוי כישרונות. כל אחד נותן כפי יכולתו ובעיקר על פי כישוריו. נשים וגברים ומכל מעמד מביאים את עצמם כפי שהם ויוצרים יחדיו את בית הקהילה. האחד השלם הזה שהוא המרכז הרוחני החשוב של בני ישראל הופך לבית קהילה בעל משמעות - לא רק מקום יפה אלא מקום בו באים לידי ביטוי חברי הקהילה ובו גם ניתן לראות כל אחד ואחד מהם וכיצד הם יוצרים בשונותם וייחודם את האחד השלם.
מרכז הפרשה יכול להיות הנתינה (תלוי איך מסתכלים על זה) כשנתינה זו תלויה ביכולת של כל אחד לראות את האחר ולהבין את מקומו ותפקידו כחלק מכלל האנשים ובעיקר איזו פתיחות לב שהיא המפתח לכל אלה.
פתיחות הלב, המבט אל האחר שונות כמקור כוח הם בסיסים עליהם מושתת בית הספר שלנו. קחו לכם מתנה ושתפו את ילדכם במקרים בהם אתם זוכרים פתיחות שכזו שהובילה לראיית האחר ממקום שונה או למקום בו השונות הייתה מקור כוח ואולי גם שתפו אותם בחוויות לא נעימות בהם השונות שלכם (גם אם קטנה) לא התקבלה בהנה ובפתיחות, אולי מקרים בהם הייתם שותפים בעבר למקרים בהם לא קבלתם את השונה... השיחות סביב הנושא הזה חשובות להבנה המתגבשת אצל הילדים ששונות היא ייחודיות והיא מקור עוצמה וטוב. וביחד עם זאת כולנו בני אדם ודווקא ממקום של טעות ובעיקר של דמויות משמעותיות עבורם, יכולה להבנות הבנה שאינה רק הטפה או נזיפה אלא הבנה שלמה יותר.
שבוע טוב!

Comments