12-16.1.14

פורסם: 18 בינו׳ 2014, 10:36 על ידי: Uri Elasar   [ עודכן 18 בינו׳ 2014, 11:23 ]

איך לא הרגשנו וכבר נגמרה המחצית!!!

שבוע עמוס עצים, סדר ט"ו בשבט מרחבי, ביצים שלא התפוצצו וכן התפוצצו... על הכל תוכלו לקרוא בסיכומים המרחביים ולראות את התמונות המרהיבות...!

השבוע בעיקר סיימנו את ההיערכות לחלוקת התעודות וכבר התחלנו במלאכת הכנת המחצית הבאה עם התלמידים. כבר ניתן לראות איך תלמידים ותיקים בוחרים בקלות או לפחות כבר יודעים יותר טוב איך לבחור... חלוקת התעודות נעשתה הפעם קצת שונה ולראשונה ישבו החונכים עם כל נחנכיהם ולצד חלוקת התעודות גם ערכו פעילויות שונות לסיכום המחצית ולקראת המחצית הבאה. הדיווחים היו מרגשים וסיפרו על חוויה שונה ומעניינת. 

נטיעות ט"ו בשבט היו הפעם ססגוניות במיוחד ובזכות תרומתו הנדיבה של אלי (אבא של טל-יה) ושל חישתיל  עבדו הילדים והתחרו מי יחפור, ישתול ויעדור... המון תודה לתורמים ותענוג היה לראות את העובדים החרוצים. תחרות (שאינה תחרות) הביצה שלא התפוצצה הייתה כרגיל מזה שלוש שנים תאווה לעיניים ואירוע מלא שמחה והתרגשות. אחוז הביצים שלא התפוצצו עלה מן השנה שעברה וגם אלה שהתפוצצו עשו זאת "בסטייל"!! לסיום היום המרגש ערכנו כמ"ש (כמעט שבת, זוכרים?) מיוחד עם סרטון של תמונות שאור הכין והיה מ-ר-ג-ש!

האסיפה החגיגית השבוע עשתה משוב על עצמה והמסקנות היו רב משמעותיות ובין היתר היה ויכוח בין הגורסים שהחוקים לא נוגעים לכולם ובין אלו שטענו שכן... וגם שבחים לוועדה לצד הבנה שמרחב בוגר לא מגיע כל כך לאסיפות (לא כל כך ברור למה).

שבוע הבא מחכות לנו שיחות ההורים ביום שני ואנו מחכים לכם לפי הזמנים שנקבעו בגוגל דוקס. כמו כן, בשבוע זה שיהיה שבוע ההתנסות חשוב להיות סבלניים ולעזור לילדים להבין שלא כל מה שהם ביקשו אכן יקרה... בתום השבוע יערכו הגרלות והכל כמובן ייעשה בזהירות והמחשבה הנדרשת. על כולנו לגלות סבלנות וגמישות לשינויים שיעוד יהיו עד המערכת הסופית.

שתי תודות חשובות: האחת לנורית גזית שעזרה לנו והשקיעה רבות בידיעון שלנו - המון תודה, זה לא מובן מאליו. ותמי (סבתא של יובל וגילי הדס) שמהיום הראשון מלמדת אצלנו את שיעור האומנות שמשתמש בתוכנת הצייר של ווינדוס, שיעור מאלף ועם תוצרים ותהליכים מדהימים (איך מגבולות כל כך מצומצמים ניתן להוציא כל כך הרבה יצירתיות וסבלנות). תמי גם עזרה לצוות דרך השתלמות להכנת אתרים לשיעורים ובכלל נוכחותה הייתה לנו אור גדול - המון תודה!! מקווים שעוד נתראה במסדרונות.

לסיום סיכום השבוע הקצר,

בסוף התעודה של הילדים מופיע:

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד" (בינג'מין פרנקלין). בכמעט שבת האחרון ניתן מכתב הערכה ותודה לכל הילדים שהעבירו סדנאות או היו עוזרי הוראה. אולי לא לכך התכוון המושרר באומרו "שתף אותי ואלמד..." אבל בהחלט גאווה גדולה היה לעמוד ולשמוע כל כך הרבה ילדים וילדות שותפים למעשה בהוראה בבית הספר ובלימוד. מחקרים כבר הראו שאת החומר הנילמד ניתן ללמוד יותר טוב אם אתה מלמד... אבל ניצוץ בעיניים, העצמה של ילד ותחושת מסוגלות שהמקומות הללו יוצרים היא לא פחות חשובה. ודבר נוסף שניתן היה אולי להוסי לאמרתו של פרנקלין היא "ראה אותי ואצמח", התעודות השנה שעברו שינוי והגיעו לאחר התשלמויות ולימוד ועבודה קשה עם הילדים ובאופן אישי של הצוות, היו לפי תגובות ההורים ולפי תחושותינו, שלב חשוב באופן בו אנו רוצי להעריך ולמעשה משקפות את האופן בו אנו מנסים ומשתדלים לראות כל ילד וילדה באופן האישי והשלם. מקווים שאנו בדרך הנכונה.

שבוע טוב

ומחצית שנייה מעניינת ונעימה לכולנו

Comments