הודעות כלליות

קפיטריה בבית הספר

פורסם: 27 במאי 2017, 6:40 על ידי: יעל תלם

שלום לכולם,

בשמחה רבה בשבוע הבא יקום מיזם חינוכי חדש בבית הספר - הקפיטריה.
מכיוון שהשם קפיטריה יכול להיות מובן בכל מני דרכים ומכיוון שהנושא דורש הבהרה ולמרות שכבר נכתב על המיזם בעבר בסיכומים, החלטנו לא רק ליידע אלא גם להסביר...
לפני יותר משנה הועלתה הצעה להקים קפיטריה באסיפה וההצעה התקבלה כשהחוק דיבר על חודש וחצי פיילוט ואז דיון מחודש. היוזמה הזאת לא יצאה לפועל למרות החוק.
השנה קב' ילדים ממרחב טיפקס שחיפשו מקום אפשרות ליזום,להשפיע ולתרום לבית הספר תוך כדי אפשרות לחזק מיומנויות, ביחד עם גלי פלג לקחו על עצמם את המיזם והניעו אותו מחדש. אליהם הצטרפה רלי שבבו (אמא של איתן ממרחב טיפקס) לבניית מקום בו יוכלו לקיים את המיזם.
מהי הקפיטריה? מטרתה היא מכירה במחיר עלות אוכל לתלמידים שיכלול בפיילוט: טוסטים, סלט וקרטיב. לא ימכרו ממתיקים ומשקאות מתוקים והמקום לא יהפוך לקיוסק\מכולת וכו'...
חשוב להבין שכרגע מדובר בהפעלה חד פעמית לכבוד שבועות בה מכרו הדברים שנזכרו למעלה שלאחריה נעשה חשיבה משותפת לגבי ההמשך.
לגבי הנושא באופן כללי - היה דיון באסיפה ויתקיים דיון ממשיך אחרי הפיילוט. ומעבר לכך, מובנת המורכבות ועם זאת קפיטריות קיימות בבתי ספר יסודיים ותיכוניים ובשיח הקהילתי ניתן יהיה להעלות אותו כמובן.
האסיפה היא המחוקק בבית הספר ולמעט נושאים שפוגעים בבטחון הילדים או מנוגדים לחוק ולחוקה של בית הספר היא הגוף שאחראי לכללים ולנורמות ההתנהלות הבית ספריות. לא תמיד זה פשוט ולא תמיד מוסכם על כולם אבל זה חלק משמעותי וחשוב מהיותנו בית ספר דמוקרטי.
אנמנו המבוגרים נמצאים לתווך, לחנך, להתערב , לכוון, להנחות וגם להקשיב, לתמוך וכו'...
למרות שנראית כאן התערבות בית ספרית בכיסם של ההורים אין זה כך ולפחות לא שונה מפלאפונים, ביגוד, ספינרים, הליכה לאלונית, ארוחות בוקר משותפות ועוד... כי כל מפגש מביא איתו את הפערים וההשוואות. אנו כמובן לא מזלזלים ומודעים הן לצד הכלכלי ובוודאי לצד הבריאותי שעליו אנחנו מקפידים. וכן, מקומם של ההורים מורכב טיפה יותר בהצבת גבולות במקום נוסף או שחרור וכל מקום כזה מאתגר יותר, אנו נשמח כמו תמיד להקשיב, לעזור ולתמוך.
חשוב להזכיר לסיום שזהו ניסוי חד פעמי כרגע (כמו דוכן מכירות כיתה ו' בבתי ספר אחרים) לרגל החג ;ושהמחירים הם מחירי עלות ללא כל מטרת וכוונת רווח!!
בהצלחה לילדים המדהימים שחווים חווית לימוד מעצימה!

סיכום ערב הלמידה

פורסם: 17 במאי 2017, 8:52 על ידי: יעל תלם

מצורף פרוטוקול ערב הלמידה ("העץ הדמוקרטי") שהתקיים בבית הספר בסוף אפריל 2017: 

מפגשי קביעת מערכת

פורסם: 8 בספט׳ 2016, 3:31 על ידי: יעל תלם   [ עודכן 8 בספט׳ 2016, 3:59 ]

מצורף הלינק לטבלה של מפגשי קביעת המערכת ביום שני הקרוב (12.9). המפגשים חשובים ולא יתקיימו מפגשים במועדים אחרים (התאריך כבר נכתב מזמן והוזכר מספר פעמים). בעיות מיוחדות - נא ליידע את החונך ולמי שאין את השוחר. שימו לב להוראות מילוי הטבלה (כתובים בטבלה עצמה) וכן הקפידו על שם פרטי ושם משפחה של הילד\ה.

מלגות

פורסם: 8 בספט׳ 2016, 3:27 על ידי: יעל תלם   [ עודכן 8 בספט׳ 2016, 3:30 ]

רצינו להזכיר כי מועד הגשת הבקשה למלגה מסתיים ב 11.9. מי שטרם עשה זאת מתבקש לעזות כן בהקדם. מי שכבר הגיש טפסים מתבקש לוודא עם עינת בטלפון (054-5747320) שהטפסים אכן הגיעו ליעדם.

טופס רישום ליום הסיור א-ו תשע"ז עלה לאתר

פורסם: 29 בינו׳ 2016, 23:26 על ידי: Uri Elasar

הורים שהיו ביום החשיפה ורוצים להמשיך בתהליך הקליטה לשנת הלימודים הקרובה (כיתות א' - ו') מוזמנים להיכנס ולהירשם בטופס המקוון.

לקראת קליטת תשע"ז

פורסם: 27 בינו׳ 2016, 9:40 על ידי: Uri Elasar

רגע לפני תחילתו של הליך הקליטה לבית ספרינו ועם סיומה של ההרשמה הפנימית, חשוב לנו ליידע אתכם במספר המקומות הפנויים בשכבות הגילאים א׳-ו׳ לשנת הלימודים תשע״ז:

א׳- 10-12 מקומות
ב׳- מקומות בודדים
ג׳- בשלב זה אין מקום
ד׳- מקומות בודדים
ה׳- בשלב זה אין מקום
ו׳- מקומות בודדים

אנו חוזרים ומדגישים כי הליך הקליטה בבית ספרינו כולל: יום חשיפה ויום סיור בהם על שני ההורים להיות נוכחים, מילוי והגשת טפסים והגעה לפגישה אישית אף היא בנוכחות שני ההורים (כפי שמפורט באתר בית הספר) 

בשל הביקוש הרב, והחשיבות בשמירה על הליך הוגן, לא תתאפשר חריגה בנושא, משפחות אשר לא ישלימו את ההליך במלואו ילדיהם לא יוכלו להיכלל ברשימות ההגרלה (במצב בו הביקוש יהיה רב מן ההצע) ולהיקלט בבית הספר.

בית ספר שומר לעצמו את הזכות לשנות את הליך ההרשמה לפי צרכים מערכתיים ומנהלתיים.

הודעות לקראת השבוע ובכלל

פורסם: 5 בדצמ׳ 2015, 12:52 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 5 בדצמ׳ 2015, 12:54 ]

 • נפרדים מאייל ואלון קיבריק מינצר - משפחת קיבריק מינצר ממריאה לאנגליה! אנחנו נפרדים בהמון אהבה מאייל ממרחב ניצנים ואלון מכיתה א' ומאחלים להם קליטה נעימה בממלכה הבריטית, אנגלית משופרת וכבר מתגעגעים... רועי למי שלא יודע, משמש כמנכ"ל עמותת דמוקרטי בעמק מזה כשנתיים וחבר בעמותה כשלוש. רוצים להודות מקרב לב על תרומתך הגדולה והחשובה לבנייתו וקיומו של בית הספר. עשית זאת בדרך המיוחדת והדיאלוגית שלך וקצרות המילים שיודו לך על כך... אז המון בהצלחה - מחכים לשובכם בשנה הבאה.
 • פרידה מיותם לב טוב - השבוע אנו גם נפרדים מיותם לב טוב. יותם והוריו החליטו למעבר ללימוד בדרך של לימוד ביתי ואחרי קצת יותר משנתיים אנחנו מחבקים ומאחלים בהצלחה וכמובן- תמיד מוזמנים לבקר!
 • פעילות חנוכה לילדי כיתות א' ב' - ביום ראשון בשעה 17:00 יפגשו בנהלל הורי וילדי כיתות א' ב' לפעילות גיבוש וחנוכה!! 
 • קורס הורים מלמדים - בימי חמישי, שעה 9:00 מגיעים הורים\דודים\סבים (כתוב בלשון זכר לשם הנוחות) לספר לילדים על עבודתם. השיעור עד כה היה הצלחה גדולה והעשיר את כולם. מי שמעוניין ורוצה - צרו איתנו קשר, שווה ביותר!!
 • מיכלי קרח למקפיא - למי שיש כלים להקפאת קוביות קרח (החליף מקרר, סתם יש לו...) נשמח לתרומתם, ודה.
 • חיסון כיתה ב' - יום א' ה 20.12 (קצת רחוק יתקיים חיסון לילדי כיתה ב'. נא שלחו את פנקסי החיסונים עם ילדיכם.
 • צמר, צמר, צמר - מחפשים שאריות צמר (בעיקר עבה) לשיעור סריגה של רותי שליין (המתנדבת).
 • פינת החי זקוקה לכם!!! - כמו שכבר כתבנו, השנה התחלנו בשיתוף הקהילה, ילדים, הורים ומורים, בטיפול ואחזקת פינת החי שלנו גם בימים שאין לימודים בבית הספר, כלומר, חגים, חופשים וסופי שבוע. מספר משפחות כבר הגיעו, האכילו, השקו, ניקו ואפילו נהנו. תודה רבה!!

  לקראת חופשת חנוכה אנחנו מזכירים ומזמינים אותכם להתנדב ולהגיע לטפל בחיות. מצרפים שוב את הקישור להרשמה, נשמח מאוד לשיתוף פעולה.

  מי שרוצה ועדיין לא היה או לא יודע מה עושים, מוזמן לפנות לארז להדרכה והסבר.

  הכוונה, שמי שמתנדב להגיע ולטפל בחיות, יגיע לביה”ס בשעות הבוקר (אם לא מסתדר אפשר גם יותר מאוחר), יראה מה שלום החיות, וימלא לכולם אוכל ומים. בסופי שבוע אלו המשימות, משהו כמו 20 דקות של עבודה. בחופשים שיוצאים גם בשאר ימות השבוע, יש משימות נוספות לעשות, כולן מופיעות בטבלה שנמצאת על הלוח בפינת החי. כמובן שזה גם לוקח יותר זמן, כ-20 דקות נוספות.

  מפתחות לפינת החי, לכלוב של הארנבונים ולמחסן יהיו בארון עץ שנמצא בכניסה לביה”ס.

  חשוב מאוד לזכור, לפני שהולכים, לוודא שכל הכלובים והדלתות שהיו נעולים כשבאתם יהיו כך גם כשיוצאים.

  להרשמה, כנסו לקובץ המצורף, רשמו את שמכם בתאריך המתאים וכמובן תרשמו לעצמכם תזכורת כדי שלא תשכחו. נשמח מאוד אם בסוף העבודה תשלחו לארז  הודעה שהייתם והכל בסדר.

  בכל שאלה או עניין מוזמנים לפנות לארז- 0508442374.

  תודה רבה!!

  הנה הלינק לטבלה:

  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CeU7o1Nhp6bgfz9j1wV2DQ0Xp-6137VFePdQ63OWxBc/edit?usp=sharing

חדש באתר - דצמבר 2015

פורסם: 28 בנוב׳ 2015, 7:45 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 4 בדצמ׳ 2015, 6:37 ]

 - ישנו דף חדש עם אתרים של קורסים ותחומים שונים מקורס בניית אתרים. לחצו כאן

 - ישנו דף מהאסיפה עם פרוטוקול אסיפה וגם עותק של השלט המופיע ברחבי בית הספר עם הנושא לדיון באסיפה הקרובה. לחצו כאן לאסיפה

 - סיכומי שבוע של המרחבים מתעדכנים כל שבוע.

שבוע חורף

פורסם: 30 באוק׳ 2015, 13:08 על ידי: Lee Van Spier

השבוע ביום חמישי ערכנו דיונים נפרדים על פי אוטובוסים של הסעות. המטרה היא ליצור הסכמות ולאפשר נסיעה יותר נעימה ובטוחה לילדים.
המפגשים לא היו חובה, אך ילדים שבחרו לא להגיע אליהם לא לקחו חלק בקבלת ההחלטות ועלולים להרגיש מאוכזבים. אנו נמשיך ונערוך מפגשים כאלה על פי הצורך בעתיד.
נשמח לשמוע על משוב מהילדים לגבי הצלחת המפגשים.

בנוסף, רצינו להודות לכל ההורים אשר תרמו לנו מכשירים לפירוק, כבר אין לנו צורך במחשבים ומדפסות, היינו שמחים לפגוש מכשירים ישנים יותר, מכניים יותר ואלקטרוניים פחות (טלפון חוגה, שעון קוקייה וכו').

מזכירים לכולם שכדאי להחזיק בבית הספר בגדים להחלפה, בתיק או בתא לימי הגשם.

שבוע טוב

חופש מהנה לכל תלמידינו

פורסם: 29 ביולי 2015, 0:02 על ידי: Lee Van Spier

ניפגש בשמחה בספטמבר 2015

1-10 of 55