הצוות של "דמוקרטי בעמק"
הצוות מורכב מחונכים שהם גם מורים מקצועיים וממורים מקצועיים שאינם חונכים. כמו כן נוספים לצוות מתנדבים רבים המשמשים כמורים או כבעלי תפקידים תומכים.

גלי שירן רייפר

אני גרה בבית לחם הגלילית, נשואה ואם לשלושה. מורה ומנהלת בית ספר "דמוקרטי בעמק". בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני בניהול מערכות חינוך. מטפלת בדרמה בהכשרתי. עבדתי כחמש עשרה שנה בתפקידים טיפוליים, ניהוליים ומערכתיים עם אוכלוסיות בסיכון, בעיות התנהגות ובתי ספר בחינוך רגיל והמיוחד.

הנחתי והכשרתי מורים והנהלה בהתמודדות עם רגעי משבר ובעיות משמעת בבית הספר. ליוויתי בתי ספר בתהליכי שינוי וחדשנות חינוכית במכון הדמוקרטי ושותפה כשחקנית בתיאטרון "פלייבק" .
מאמינה כי "השמים הם הגבול" עבור כל איש חינוך ותלמיד באשר הוא... המפתח לעשייה נכונה ואמיתית בבית ספר הוא היכולת לראות ולהתבונן בעצמנו ובאחר מתוך כבוד, אמפתיה והעצמה. נרגשת וגאה בעשייתנו החינוכית פה בבית ספר שלנו.


עינת שרף

נשואה ליאיר, אמא לנועם שי ואורי (כולן בנות וכולן לומדות בבית הספר). גדלתי בטבעון ואת ביתנו הקמנו לא רחוק, באלוני אבא.מעצבת גרפית בהכשרתי. עסקתי בתחום העיצוב  כ- 15 שנים, בהתחלה כשכירה ובהמשך כבעלת עסק עצמאי.

פגישת מכולת שיגרתית עם גלי הביאה אותי לקבוצת ההקמה של בית הספר והשאר כבר היסטוריה.

אני אמונה על הצד הלוגיסטי והתפעולי ומלמדת עיצוב גרפי את השכבות הבוגרות. 
מאמינה בטוב שבאדם, משתדלת להביא איתי חיוביות ושמחה בכל בוקר ופתיחות ללמידה מתמשכת. יודעת שאם חולמים ולא מוותרים מגיעים למחוזות מופלאים.
מאושרת להיות חלק מהקמת ובנית בית הספר, מאמינה בכל ליבי בדרך ובעבודת הצוות המופלא שצועד איתנו.

מור מילת
תפקידים: מורה ומדריכה פדגוגית.
קצת על עצמי: אמא לשלושה ילדים צעירים, גרה בנהלל, מאושרת לעבוד בבית הספר הזה שמאפשר דיאלוג אמיתי עם ילדים, להנות מהם ואיתם.
בעלת תעודת הוראה ותואר ראשון כפול בחינוך ובעיצוב תעשייתי, עוסקת בחינוך מאז תנועת הנוער... בעבר הייתי מדריכת טיולים, מורה לקומיקס, תאטרון בובות,איכות הסביבה ועוד. בשנים האחרונות החלטתי למסד את מקצוע ההוראה ופניתי לחנך כיתות א- ב.
תפיסה חינוכית: חשוב לי שכל ילד ונער יצא את בית הספר כמבוגר המכיר היטב את עצמו ואת יכולתיו, יחוש ביטחון והשלמה בכל בחירה שיעשה ויצליח להשתלב היטב בחברה. מתוך כך אני מאמינה כי כל ילד זכאי ליחס המביא לידי ביטוי את הבטיו כמכלול: צרכיו, רצונותיו, יכולתו ומגבלותיו האישיים, תוך, התייחסות לילד כאדם שותף ופעיל בחברה. תפקידי כמבוגרת בבית הספר לפי תפיסתי, לתת מענה, לשקף ולתווך את התהליך הזה באמצעות הכלי המרכזי - הדיאלוג. 

ברברה מזרב

שלום, אני ברברה. יש לי איש יקר, הרבה ילדים מתוקים שפעם באמת היו קטנים, כלב בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה, הרבה מוסיקה , צבע, עבודה שחשובה לי ויער מול החלון. בוכה בקלות וגרה בשמשית. אני עובדת עם ילדים המון , המון שנים- ותמיד חיפשתי מסגרות שיודעות ללמד בשמחה, להעצים ולאהוב. הייתי מעורבת בהקמה של כמה כאלו וזכיתי ללמוד מאנשי צוות וילדים כל כך חכמים לאורך כל השנים. באופן פורמלי למדתי חינוך וילדות מוקדמת ולצד אלו - שילוב אומנויות בהוראה, טיפול בתנועה, ביבליותרפיה וכעת, ליווי צוותים לעבודה עם ילדים בסיכון והעצמת הרוח בחינוך. מאוד, מאוד שמחה לקחת חלק ביצירת "דמוקרטי בעמק". שהשלום יבוא במהרה.

איריס ארבל

ילידת 1971, נולדתי גדלתי והתחנכתי בקיבוץ עין השופט בלינה המשותפת.
ילדותי בבית הילדים זכורה לי מאוד לטוב, אהבתי את קבוצת הילדים ואופן הלימוד – לימוד רוחבי של נושאים התאים לי מאוד. מאז ומתמיד אהבתי להסתובב, ללמוד בטבע ומתוך חוויה והתנסות בחומר. את אהבתי הגדולה לציור גיליתי בתיכון, ובכיתת הציור ביליתי את רוב זמני בתקופת ה"מוסד" (המוסד החינוכי "הרי אפרים"). את התואר הראשון למדתי באוניברסיטת חיפה בתחומי האמנות והחינוך. סיימתי תעודת הוראה במכללת אורנים ובמהלך השנים שילבתי בין תחומי החינוך, עבודה טיפולית (עבודה פרטנית עם ילדי PDD) והאמנות האישית שלי. בין 2005 ל2010 עבדתי כמדריכה במחלקת החינוך של מוזיאון פ"ת לאמנות. במקביל לעבודתי שם השתלמתי בבית הספר לבובנאות של דבורה צפריר.
אני מאמינה שבית הספר הוא מעין בית שני עבור הילדים והצוות, וכמו בית עליו להיות מקום נעים, בטוח, מכיל ומאפשר צמיחה והתפתחות. מניסיוני למדתי שידע נרכש והופך שימושי כאשר הוא נקשר בחיינו באופן ממשי. כמורה (לאמנות, בובנאות, בע"ח והסביבה שלנו) כחונכת וכאחראית על שחרית אני מחפשת את החיבור מהמקום האנושי והחוויתי. 

גיא גורן

בן 32, גר בנהלל. נשוי לקטי ואב לאיתי ואוהד.
בעל תואר ראשון בחינוך ומדעי המדינה ובנוסף בעל תעודת מדריך כדורסל במכללת וינגייט.
תחביבים עיקריים- כדורסל, חליבת פרות, ניגון במפוחית, לשרת במילואים ולחנך ילדים.
אני שמח ומלא התרגשות על הצטרפותי למשפחת "דמוקרטי בעמק", מקום נפלא בו ישנה אפשרות לכל אדם (מבוגר וילד) לבטא עצמו תוך השתלבות נכונה בקהילה מגוונת ומאתגרת. לאחר כמה שנים של שירות בקבע, החלטתי לתרום למדינה באופן קצת שונה והתמסרתי לעיסוק בחינוך מתוך ראייה של שליחות ממדרגה ראשונה. לאורך השנים האחרונות, עסקתי במשרות חינוך שונות, בעיקר מהתחום הבלתי פורמלי עד שבשנה החולפת זכיתי לחנך כיתה ד' בבית ספר ממלכתי ונחשפתי גם לתחום ההוראה. מאז אני שם... החינוך לתפיסתי, הנו בלתי נפרד משאר תחומי החיים ואף למעלה מכך..."הילדים הם התהוות בלתי פוסקת, סוערת, מאירה ומתלבטת, שואפת וחולמת ועלינו המחנכים להושיט להם יד לכל צורך" קבע בשעתו יאנוש קורצ'אק. אוסיף ואומר כי אהבת הילדים והיכרות מעמיקה עימם תאפשר תהליך חינוכי משמעותי עבורם, תוך שמירה על אישיותם הפרטית וצמיחתם כאנשים מועילים בהמשך דרכם בחברה האנושית. 

נבט שקד

נשואה לשחר ואמא של עידו, גיא ונדב. גדלתי בטבעון, ובה אני גרה גם כעת. שותפה לצוות דמוקרטי בעמק משנת 2015 ואוהבת את המקום הזה ומאמינה בו בכל ליבי. זכות גדולה עבורי להיות פה. 
בעלת תואר ראשון בחינוך והיסטוריה, תואר שני בלימודי ארץ-ישראל ותעודת הוראה. בימים אלה לומדת הנחיית קבוצות. 
אני עוסקת בחינוך בלתי פורמלי ופורמלי באופן רציף מאז גיל 17 ולא יכולה לראות את עצמי בשום מקצוע אחר מלבד חינוך. אני אוהבת את הקשר עם הילדים ומוצאת בו את הבסיס להוראה וללמידה. כמו כן, אני מאמינה שמספר דרכי הלמידה שווה למספר הלומדים ועל המורה לאפשר לתלמידים למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורם. מציאת הדרך הנכונה תוביל לחדוות למידה, להתפתחות ולהתחזקות. 
חוץ מזה אני אוהבת טיולים - במיוחד כאלה שישנים בהם תחת כיפת השמים ומדליקים בערב מדורה; לספר ולהקשיב לסיפורים; לשחק משחקים; לקרוא; לנגן; ולבלות עם משפחתי היקרה ועם חברים.

טל פרנקל

אני טל, נשואה לאורי ואמא לנוה והלל, גרה בקרית טבעון.

חיינו המון שנים בתל אביב ובעקבות חלום ורצון הלב הגענו לכאן... כל חיי התעסקתי בחינוך, עבדתי בגני ילדים וטיפלתי בילדים. יש לי תעודת הוראה ותואר ראשון מהמכון לחינוך דמוקרטי בסמינר הקיבוצים ותואר שני במחקר תרבות הילד והנוער מאוניברסיטת תל אביב. חינוך הוא חלק ממני וחלק ממה שאני יודעת ואוהבת לעשות. חוץ מזה אני אוהבת עוד דברים כמו: לאפות, לנגן על פסנתר, ללכת לים, לקרוא ולהיות עם משפחתי.

אני חושבת שחינוך הוא קודם כל קשר בין אנשים ולמידה יכולה לקרות בכל מקום ובכל זמן, רק צריך לתת לה פתח ומקום.

אני אוהבת ללמד ואוהבת ללמוד ואני מרגישה שבית הספר הזה הוא בדיוק המקום בשבילי לשני הדברים האלה! גלעד אוסטרייכר
גלעד אוסטרייכר,  גדלתי בבית ספר שדה חצבה שבערבה, נשוי לגליה ואבא לאלה ואביגיל, גר ביודפת, בחמש עשרה השנים האחרונות עובד עם ילדים ונוער, מתוכם יותר מעשר שנים עם ילדים ונוער בסיכון, למדתי באוניברסיטה הפתוחה תואר ראשון במדעי הרוח וההתנהגות ועשיתי תעודת הוראה בהיסטוריה. חובב כדורסל וספורט בכלל, טיולים במדבר, ולהדליק מדורה קטנה בערב ליד הים. 
אורי אלסר
גר באלון הגליל, נשוי לאיריס (המקסימה) ואב לאמיר, אילון ואילה המדהימים!! תנו לי מוזיקה, אוכל איטלקי וצדק חברתי ואני מסודר... 
למדתי מוזיקה ב"רימון", חינוך והוראת הספרותת וההיסטוריה בסמינר הקיבוצים במסגרת "החממה ליזמות חינוכית" של המכון לחינוך דמוקרטי. מאז גיל 14 עוסק בחינוך (אז כמד"צ) כשבמשך 15 השנים האחרונות עבדתי במסגרות פורמליות ולא פורמליות כמורה ומחנך, מדריך, מלווה ויוזם במסגרות מגוונות ושונות. מאמין ש "שום מלה אין בה ביטולה הגמור של שום שאלה ." (על גילוי וכיסוי בלשון. ביאליק) והייתי רוצה שכל תלמיד בבית הספר יצא כשהוא יודע מי הוא ומהן יכולותיו וחווה מספיק חוויות מעצימות כך שיוכל לשחזרן במהלך חייו.
אני מורה, מנהל והורה בבית הספר.

אייל כהן תירוש
יליד 1968 בן קיבוץ הראל אך גדלתי בקיבוץ עין החורש, כרגע חבר קיבוץ יזרעאל.
בעל תואר ראשון בחנ"ג ממכללת סמינר הקיבוציםם ובעל תעודת מטפל מוסמך בהידרוטרפיה.
עבדתי במשך כ 3 וחצי שנים בביה"ס לחינוך מיוחדד בבית ינאי, ובמקביל כ 7 שנים, מטפל בהידרוטרפיה שחיה טיפולית לימוד ואימון שחיה.
נשוי + 3, אוהב אדם וכל חי וגם לקרוא ,לבשל,, ספורט, ולאלף דובי קוטב לבקנים.
ילדים, מעצם היותם בני אדם, שונים זה מזהה בפוטנציאל הגלום בהם. מטרתה של מערכת החינוך היא לתת לכל התלמידים הזדמנות שווה למצות את הפוטנציאל שלהם ולאו דווקא להביא את כל התלמידים לרמה אחידה של ידע.
אני מאמין שמורה הוא קודם כל תלמיד,מאזין רואה שומע ומתייחס.
הבסיס הוא לימוד מתוך רצון ולא מתוך כפיה.
כל אחד מבשיל בזמנו הוא ובינתיים עלינו אנשי החינוך לנסות לעזור לו להיות שמח מאושרר ומועצם במקום בו הוא נמצא.
תפקידי בביה"ס: לראות לכוון ולהקשיב...בין לבין אני: מלמד תנועה – חנ"ג, דיבייט, צה"ל, אחראיי מרחב בוגרים ומעל הכול חונך. 

יעל איתן

שמי יעל, אני נשואה לדרור ואמא של עדו, עמרי ותומר. 15 שנה לימדתי בבית ספר יסודי וב-6 השנים האחרונות לימדתי מתמטיקה בתיכון. במשך כל שנות עבודתי חינכתי כיתות ושימשתי בתפקידים שונים ומגוונים. אני מאמינה בתקשורת פתוחה, מכבדת ויודעת שחינוך כרוך בסבלנות רבה, אהבה, קבלה ואמונה בילדים.
רעות מנור

אני רעות, בת 26, נשואה טריה לבועז הרפתן. בת מושב נהלל. בזמני הפנוי אוהבת לנגן בגיטרה ופסנתר, לטייל ברחבי הארץ, לעשות ספורט ולשחק כדורעף. לומדת באורנים חינוך מיוחד וחינוך בלתי פורמאלי וזוכה לעשות את הסטאז' בבית ספר המדהים הזה. מילדותי אהבתי לעבוד ולהדריך ילדים. הייתי מדריכה בתנועת הנוער במושב, עשיתי שנת שירות בפנימיית ילדים, בהמשך הדרכתי לוחמים בצבא, ניהלתי את החינוך הבלתי פורמאלי בנהלל, עבדתי בגני ילדים וליוויתי נערים ונערות בפנימיות שונות. יש לי אהבה גדולה לילדים ונוער, יש בי אמונה כי כל אדם הוא עולם ומלואו, כל ילד וילדה יחידים ומיוחדים ואני מאמינה כי בכל אחד חוזקות שבית הספר הזה מצליח לחזק ולפתח...אורלי זר-אייזנר

נולדתי וגדלתי בכפר יהושע, נשואה לאריק ואמא לעומרי ואביגיל. אוהבת לטייל ולשיר, ללמוד וללמד, לבלות עם המשפחה ועם חברים.
בוגרת תואר ראשון בחינוך יצירתי לגיל הרך ותואר שני בחינוך לאמנות. האהבה הגדולה שלי לילדים התחילה עוד בתקופת התיכון, כשהייתי מדריכה בתנועת המושבים. מאז עבדתי במסגרות שונות עם ילדים מגיל הגן (כגננת במושב) ועד חטיבת ביניים (כמורה חיילת).
בשנים האחרונות עבדתי כמחנכת כיתות א-ג בבית ספר יסודי, ובמקביל הייתי מרצה במסלול לגיל הרך במכללת בית ברל. השנה עברתי ללמד בבית הספר הדמוקרטי בעקבות ילדיי הפרטיים, מצאתי כאן בית חם ואני מאושרת להיות חלק מהמקום המיוחד הזה.
מאמינה שעשייה חינוכית אמיתית מתחילה באמונה בכל ילד, בהקשבה והתבוננות, בהרבה מחשבה וסבלנות, יחסי אנוש ודוגמה אישית, ובעיקר... בתשוקה, רגישות ואהבה.

אריאלה ארנין

אני אריאלה,אמא לשני ילדים, גרה עם משפחתי בקרית טבעון ובאה מרקע של חינוך מיוחד. 
מאוד אוהבת לעבוד עם ילדים וללמוד מהם.כיף לי לשחק ולהכירם מקרוב וחשוב לי מאוד לראות אותם באמת.
ההזדמנות והאפשרות ליצור קשר ישיר עם הילדים ויחד להתקדם ולהתפתח מרתקת ומרגשת אותי מאוד.
בבית הספר אני חונכת, אחראית מרחב צעירים, מלמדת אנגלית ושיעור משחקים.

גבריאל דהן


אני מתגוררת בשמשית ואמא לשלושה ילדים מדהימים (שניים מהם לומדים בדמוקרטי, והשלישי יצטרף כשיגדל עוד קצת).  מיד בתום התיכון, התחלתי ללמוד ביולוגיה בטכניון, בכוונה להמשיך לווטרינריה, אך לאחר חופשת קיץ בה החלפתי בגני הילדים ביישוב מי עמי, הבנתי שמקומי בחינוך. עם ילדים אני אוהבת להתחבק, לשחק ולדבר שטויות ומצד שני אני תמיד מתפאלת מהחכמה האדירה שיש לכל ילד, ונהנית להרחיב את הסתכלותי על העולם דרך מבטם. חוץ מזה, אני שרה שירה קלאסית, תופרת שמיכות טלאים ומבשלת בהמון אהבה.


אורי שושן

נעים מאד - אני אורי (או אוריש כפי שקוראים לי ברחבי בית הספר). אני בן זוגה של יערה המדהימה ואבא לדניאל ושי החמודים והמקסימים. מתגורר בטבעון.
אני מעצב גרפי במקצועי האחד ומורה בהכשרת חינוך מיוחד ואנגלית - במקצועי השני.
העיצוב וההוראה הם שני חצאים שלי המשלימים אחד את השני - את החצי של ההוראה החלטתי להשלים בשלב זה של חיי. סיימתי תואר בהוראת חינוך מיוחד ואנגלית במכללת אורנים, ואף עבדתי עם אוכלוסיה של מוגבלות שכלית (דבר שנתן לי הרבה כוחות וכלים לחיי ולתפקידי בתור מורה). גדלתי בקיבוץ מנרה שבצפון הרחוק אך חוויתי את החיים גם מחוץ למדינת ישראל גם בתור ילד וגם בתור בוגר. 
מאז ומתמיד עבדתי עם ילדים - ואני מאמין גדול בחום, כבוד ואהבה לפני הכל. 
אני לומד מכולם - ממורי ובעיקר מתלמידי, ומעריץ גדול של התמימות.


סהר גל-לומרמן


אני סהר, גרה באלונים עם ניר, אורי ופלג. 
מגיל קטן מאוד (ועד עצם היום הזה) הייתה לי סקרנות גדולה לעולם הזה ולמה שבתוכו.  אני מאוד אוהבת לטייל. בארץ, בעולם. להכיר עולמות, תרבויות, נופים ואנשים שונים.  פעם חשבתי שאני לא אוהבת ללמוד אבל בזכות הלימודים שלי בסמינר הקיבוצים (במסלול לחינוך דמוקרטי ולימודי ביולוגיה בדגש סביבתי), גיליתי מחדש כמה אני אוהבת ויודעת ללמוד. למעשה,  אם המורים שלי היו שומעים שאני בעצמי הפכתי למורה – הם היו מתגלגלים מצחוק.
נולדתי והתחנכתי בקיבוץ הדתי ולקח לי שנים לגלות את היתרון והמיוחדות של החלק הזה בעברי. אני אוהבת ומכבדת  את החשיבה העצמאית של כל ילד וילדה, שואפת לדעת לתת להם את המקום הנכון והמתאים לו ולה. מחבקת טעויות וקשיים מתוך מחשבה שאלו מחזקים ומקדמים ובאה לבית הספר עם אהבה, תקווה ואמונה גדולה מאוד. ניר באור

אלדד שחר