מרחב טיפקס - ח'-ט'

סיכום שבועי - 13.10.2018

הורים יקרים שלומות

זהו, נגמרו החגים...שבוע ראשון של שגרה סוף סוף הגיע ולכן נשאלת השאלה -אם הוא הראשון-
האם הוא שגרתי?! כנראה שלא, אך אנו כבר למדים איך נראית יציבות במרחב, מי
אנחנו (כשחרית, כקבוצה, כמורים) ועל הפוטנציאל הגדול הטמון בשנה שזו.

חונכויות
לאחר מילוי  שאלוני הבחירה של החונכים , נמתין עוד מספר ימים של עיבוד
נתונים  ואז נדע מי החונכים. זהו השלב האחרון של השלמת השגרה הבית ספרית שלנו
ואבן יסוד מרכזית בפדגוגיה של הדמוקרטי. עד אז ממשיכים עם החונכים הקודמים למי שיש כאלו או הזמניים.

פרויקטים
אנו מקווים כי התארגנות סביב פרויקטים מרחביים ובית ספריים תהיה ציר מרכזי
ב'טיפקס' השנה. על הפרק יש מספר כאלו והראשון שנכנס לתהליכי תכנון הוא 'הקפיטריה' של הדמוקרטי אותה מתכננים, בונים ויפעילו ילדי המרחב שלנו. עזרה, יעוץ וציוד יתקבלו בשמחה.
בתמונה: 'הגרעין' הראשון של הוגי הקפיטריה...:


יום שלישי הגדול...
בשלישי בבוקר יצאו בהתרגשות שתי הסעות מהמרחב: המזרחית הסיעה לרמת דוד את העוסקים/ות בחינוך: חלק בבית התינוקות וחלק בפעוטון (באופן חד פעמי את הפעוטון החליפו הפעם הילדים בעבודה עם מסגרת גן ילדים של ילדי משפחת מבקשי מקלט מאריתריאה שאומצו ע"י הקיבוץ). משם המשיכה ההסעה ליפעת אל עבר העבודה בחוות הסוסים.
ההסעה המזרחית יצאה לעבר רמת ישי וכפר יהושע לעבוד בחנויות ובכלבייה.
על אף היות זו הפעם הראשונה דיווחו הילדים על חוויות טובות מאוד. עוד צפויים לנו שינויים והתאמות וכמובן מוזמנים לשיח בעניין אם מתעוררות שאלות או מחשבות.
בתמונה: 'פועלי' הכלבייה בתדריך...:


אסיפה מרחבית
השבוע התקיימה לראשונה אסיפה מרחבית. המפגשים המרחביים הללו יתקיימו אחת לשבועיים- שלושה שבועות ובהם נמקד את העשייה המרחבית שלנו עם הילדים, נקבע כללים מרחביים, נקבל החלטות במשותף עם הילדים - בעיקר כאלו שישפיעו על כולנו. והפעם- פרשנו בפני הילדים את 'האני מאמין' שלנו כמבוגרים על יכולותיהם הבלתי מוגבלות כמעט, להוביל ולנהל את שגרת היומיום המרחבית יחד איתנו, לקחת יוזמות ולהוביל פרויקטים שונים, כולל כאלו הנראים בלתי אפשריים להשגה. אנחנו מאמינים ומקווים שכבר בקרוב נתחיל לראות תוצאות...

סוגרים שבוע (סג"ש):
מדובר על השעה האחרונה של השבוע- כל חמישי 12:00-12:45. זהו זמן מרחבי משותף ובו אנחנו מקיימים פעילויות של הנאה, גיבוש. המטרה היא לצאת לסוף השבוע מחויכים...מדי פעם השעה הזו מתקיימת ברמה הבית- ספרית (בעיקר סביב חגים ומועדים חשובים), ולעתים תתקיים עם ילדי מרחב בוגרים. בשבועיים האחרונים קיימנו מפגשים מרחביים- לפני שבועיים הכנו בצק ופיתות על הסאג' עם מחצלות, גיטרות ואווירה קיצית נעימה והשבוע- שיחקנו כל המרחב לפי הכללים של השעשועון 'הכול הולך'...היה בהחלט משעשע...
בתמונה: אוכלים ונהנים מחברותא ופיתה:


מסע שטח
כן, זה קורה- ובקרוב!
6-8 לנובמבר יוצא מסע השטח של טיפקס ומרחב בוגרים (י'-יא'). היציאה הנה בחירה ועבור אלו שלא ייצאו תתקיים מסגרת בית ספרית. במסע- כשמו- קורים המון דברים: גילוי, התמודדות, חיבור בלתי אמצעי לאדם ולטבע, חוסר וודאות ועוד. כל אלו הם כלים ומטרות חברתיות ולימודיות ואנו שואפים לחוות אותם בצורה הטובה ביותר. פרטים ספציפיים על המסע- בקרוב.

תאריכים קרובים שחשוב שיהיו ביומנים...:
30.10 - בחירות לרשויות המקומיות, יום שבתון, אין לימודים
5.11 - ערב למידה להורים. יתקיים בשעות 20:00-22:15 בבית הספר. הזדמנות פז ללמידה והיכרות אישית עם אנשי הצוות החדשים במרחב.
6-8.11 - כאמור...מסע שטח. הודעות ועדכונים בהמשך...

שיהיה לכולנו עוד שבוע מרגש ומלמד
צוות טיפקס - גיא, גלי, גלעד ורועי 
הורים יקרים שלומות!

 בין ימי החול המועטים להרבה ימי המועד נכנסו לפעילות השנתית בבית הספר ובמרחב.

המרחב שלנו מונה 39 ילדים, 4 אנשי צוות ומחולק ל- 3 שחריות. כ-% 20 מילדי מרחב טיפקס הם חדשים בבית הספר והתקבלו בזרועות פתוחות- מחמם את הלב לראות את ההתחברות והנכונות של כולם להתמזג יחדיו למרחב מקבל, מכבד ומאפשר.

על טעם וריח- שבוע טעימות ומפגשי מערכת

אנו בסיומה של תקופת 'הטעימות' וביום שני ניפגש כולנו (מינוס המעטים שבחו"ל כרגע) לסגירת המערכת. ישבנו (אנחנו והחונכים משנה שעברה) עם רוב הילדים יחדיו על המערכת ממקום של שמירה על העצמאות שלהם תוך הכוונה לאיזון לימודי ואינטלקטואלי. אנחנו ממליצים להגיע לפגישות לאחר שיח מקדים בבית, המבוסס על חזקות הילדים, הנקודות מהן חוששים הילדים, העצמה ואתגר אישי, למידה חברתית ועוד... מי שטרם השתבצו בטבלה- נא מהרו. מזכירים שההגעה היא של ילד ולפחות הורה אחד.

 

"כפרוסות ליום העבודה" (יהודה עמיחי)

"שלישי בחוץ"  יתקיים החל מאוקטובר ובו ניתנת לילדים אפשרות בחירת מקום עבודה שבו יפעלו בין  08:30 ל- 11:00 בכל יום שלישי. במפגש מרחבי שעסק בערכים קיימנו 'מכירה פומבית' של ערכי עבודה' בכדי לברר יחדיו מה מניע אותנו ביום הזה, בבחירת מקום העבודה ויעדי ההגשמה. העבודות יתקיימו פיזית בציר שבין כפר יהושע למזרע (ציר ההסעה) ויכללו תחומי חינוך (גני ילדים), זבנות (מכולת, חנות), חקלאות, עבודה עם דור הזהב בסב- יום שבשטחי מועצה אזורית עמק יזרעאל ועוד. המקומות נבדקים על ידנו ראשית כדי לוודא את בטיחותם וערכיהם אך בעיקר לזהות דמות רלוונטית לליווי ולימוד. בכל מקום יעבדו לפחות 2 ילדים. מזמינים אתכם ההורים לקיים על כך שיח עם הילדים. מעניין יהיה להתבונן באותם ערכים מובילים בכל בית, לבין אותם ערכים 'הנרכשים' על- ידי הילדים (או שמן הראוי שנקרא להם נערות ונערים) 'על הדרך', ומושפעים גם מחבריהם וסביבתם החיצונית. במידה ויש לכם רעיונות למקומות עבודה שייתכן ולא חשבנו עליהם- נשמח מאוד לשיתוף שלנו. מוזמנים לפנות על כך לגלי פלג (054-6709703).


מרחב טיפקס- זמן ומקום

במהלך הקיץ שודרג המרחב הפיזי והוא ממשיך להתפתח. זה מקום למפגשים חברתיים,

ללימוד עצמי ושהייה ב'אזור נוחות' תרתי משמע. אתם יותר ממוזמנים לבוא ולבקר.

אנחנו מאחלים לכולנו תקופת מועדים טובה, צומות משמעותיים לאלו שצמים/ות ביום כיפור, ובעיקר התחלה על רגל ימין של שנת תשע"ט- בתקווה שתהיה זו שנה של בריאות, הצלחה, נינוחות ועשייה משמעותית.


מכל צוות המרחב: גלי, רועי, גלעד וגיא


 • סיכום שבוע כמעט אחרון
  הורים וילדים יקרים,
  כמעט סוף השנה, רוב השיעורים נגמרו ורק תעודות נשארו להקריא ולהדפיס. 
  ביום שני היינו במג'רסה, יחד עם חיילים וקבוצות ילדים נוספות הלכנו מרחק קצר בתוך הנחל בחום אך בצל, עצרנו בבריכות הרחבות יותר. שיחקנו, נרטבנו מאוד, צחקנו והשתוללנו, היה ממש כיף... הילדים והצוות נהנו מאוד ונזהרו מאוד, הרגשנו שאנחנו אמון רב בין כולם, עם רגישות גבוהה מאוד לגבולות של כל אחד, מי שלא רוצה להירטב, מי שלא רוצה שישפריצו עליו ומי שכן רוצה ושמח כמובן.
  ביום רביעי היינו ביחד בבריכה בנהלל. הילדים נכנסו למים, שיחקו ונהנו. היה נחמד לראות כיצד האווירה שנוצרה, בחיבור עם הבריכה, יצרו משחקים משותפים עם חיבורים מעניינים בין ילדים.
  ביום חמישי הפעילו החבר׳ה האלופים מהמרחב את הקפיטריה , זו הפעם השנייה, בהצלחה ובהנאה רבה. אפשר היה לראות כיצד הפיקו לקחים, עבדו יותר ביעילות, ברוגע ובמקצועיות. היה טעים!
  שבוע הבא,
  יהיה לנו שוק קח תן, "תהיה מסיבת בריכה" יהיו פרידות וסיכומים, תהיה מסיבת סיום, יהיה סוף שנה של כיתה ז'. המון דברים. 
  חשוב מאוד לבוא מוכנים לכל יום ולשים לב לשינויים. 
  תודה ושבוע טוב,
  צוות המרחב
  נשלח 17 ביוני 2017, 11:46 על ידי Lee Van Spier
 • סיכום שבוע 8.6.17
  הורים וילדי מרחב טיפקס,
  אנחנו מרחק שלושה שבועות מסוף השנה והימים נהיים חמים ועמוסים. השבוע הזה היה רק רמז לתקופה הקרובה. יש המון להספיק והזמן קצר. 
  ילדי כיתה ז' עבדו את יום העבודה האחרון שלהם. מקומות העבודה מגוונים וכך גם הקשרים שהילדים יוצרים ומפתחים בהם. כולם הכינו ברכות תודה לעובדים במקומות העבודה וחלקם גם קנו שי קטן ביוזמתם האישית. 
  ביום רביעי התקיים יום הפוך לילדי צעדים להתבגרות. הילדים עשו פעילות מהנה, נשארו עד מאוחר בבית הספר וגם הכינו הפתעה חמודה לשחריות של כל בית הספר למחרת. הקולות היו שמחים ומאושרים גם מהילדים וגם מהצוות.
  הילדים חזרו עם מילות תודה, ברכות וגם מתנות קטנות שקיבלו, אנחנו היינו גאים בתלמידינו אשר התנהגו בבגרות מרשימה מול אנשים בוגרים עם ציפיות והתנהלות בוגרת. 
  השבוע הכנו חולצות טיי דיי (קשירה וצביעה) שכנראה מוכרות לכם עוד משנות ה-70 והשמונים (לא נס ליחם). החולצות הן מתנה לעצמנו והכנו אותן לאחר שחרית ההכנה וההסבר לטובת הטיול אשר יתקיים בשבוע הבא. זו ההזדמנות לומר שהטיול יהיה למג'רסה, רובו יהיה בצל ובתוך המים אך עדיין חשוב מאוד שיהיה לכל אחת ואחד כובע, שתייה מרובה וקרם הגנה. השבוע יהיה חם מאוד והבטיחות חשובה לנו מאוד. 


  נשלח 10 ביוני 2017, 12:14 על ידי Lee Van Spier
 • סיכום שבוע 25.5.17
  תלמידים והורים יקרים,
  השבוע היה מלא באירועים משמעותיים, נפרדנו בסוף יום חמישי ממור היקרה שלנו שיוצאת לחופשת לידה. הילדים הכינו למור פעילות פרידה, ומחברת ברכות מקסימה.
  מור הייתה אחראית המרחב שלנו השנה, עבדה שעות רבות בריכוז הצוות, אחזקת המרחב ודאגה לתלמידים. רצינו מעל דפים אלה להודות למור על האווירה הנעימה ותשומת הלב לכל אדם ודבר, עד הפרטים הקטנים, הרבה מהתהליכים שעשינו במרחב הם בהובלתה. במקומה נכנסת שיר שעובדת בבית הספר כבר 4 שנים ובעיקר מוכרת לכולנו מצעדים להתבגרות. מאחלים למור לידה מוצלחת וחופשה נעימה. לשיר נאחל כניסה מוצלחת ולעצמנו נאחל מעבר קל.

  השבוע היה אירוע הסקולוור (תחרות צבעים) אשר מתקיים שנה שנייה, תמונות וסיפורים בסיכום של אורי. תלמידינו היקרים לקחו חלק מרכזי באירוע, קפטנים, שופטים, ומשתתפים רבים ודומיננטיים. אנו גאים בהם מאוד על כך.  נשלח 28 במאי 2017, 12:53 על ידי Lee Van Spier
הצג הודעות 1 - 3 מתוך 113. הצג עוד »
Comments